Od frustracji do relacji… czyli jak wieść zwyczajne życie z autyzmem w tle” – warsztat wprowadzający do RDI®

Jeśli: 

Wierzysz, że osoby z autyzmem potrafią sprawnie myśleć i rozumieją znacznie więcej niż na pozór się wydaje. 

Marzy Ci się pełniejsza relacja z osobą z autyzmem, niezależnie od tego, czy jesteś jej rodzicem, czy terapeutą. 

Brakuje Ci pewności w działaniu i nie wiesz, jak skutecznie pracować

Szukasz sposobów na wzbogacenie komunikacji i uczynienie jej bardziej skuteczną. 

Zastanawiasz się, jak efektywnie spędzać wspólnie czas

Potrzebujesz konkretnych wskazówek, jak wykorzystywać zwyczajne sytuacje do pracy, by codzienność była łatwiejsza

Pragniesz dla swego dziecka lub podopiecznego więcej… 

Mam dla Ciebie rozwiązanie!

W oparciu o założenia Programu RDI® (Programu Rozwoju Relacji) będę uczyć profesjonalistów i rodziców bardzo konkretnych działań do wdrożenia w codziennym życiu oraz pracy. W nowej odsłonie, z uwzględnieniem informacji zwrotnych od uczestników wcześniejszych edycji tego spotkania. Minimum teorii, maksimum praktyki.

Będziemy dużo ćwiczyć, byś mogła/mógł w warunkach warsztatu doświadczyć konkretnych sytuacji z życia wziętych, przez które potem przeprowadzisz dziecko w realu. Będziemy omawiać błędy i je korygować. Będziemy stawiać mnóstwo pytań i szukać na nie odpowiedzi.

To bardzo praktyczne spotkanie na temat tego, jak skutecznie budować relację z osobą z autyzmem, jak pobudzać do myślenia i uczyć rozwiązywania codziennych problemów oraz radzenia sobie w zmieniającym się świecie a także jak podnosić jej umiejętności komunikacji. 

Podczas tego warsztatu:

Zyskasz nowe spojrzenie na osoby z autyzmem i ich możliwości. 

Poznasz kluczowy czynnik, który musisz uwzględnić w procesie uczenia. 

Dowiesz się, jak możesz pobudzać dziecko do myślenia w sytuacjach zaplanowanych oraz spontanicznych każdego dnia. 

Zrozumiesz, co jest kwintesencją budowania motywacji u dziecka z autyzmem. 

Nauczysz się zamieniać swoją reaktywność na pro-aktywność w działaniu. 

Dowiesz się, jak przekształcać codzienne sytuacje w okazje do pracy z dzieckiem. 

Nauczysz się planować doświadczenia, by efektywnie wykorzystywać wspólny czas

Zrozumiesz, jak odkrycia nauki przekładają się na naszą codzienność z osobami z autyzmem i jak możemy je wykorzystać. 

Dowiesz się, jak wiedza na temat rozwoju autyzmu daje wszystkim „drugą szansę” na doświadczenie tego, co za „pierwszym razem” nie było możliwe. 

Nauczysz się, jak rozwijać komunikację u swego dziecka czy podopiecznego. 

Zrozumiesz, jak możesz stać się przewodnikiem dla osoby z autyzmem. 

Zrozumiesz, na czym polega kompleksowa praca z rodziną dziecka z autyzmem i jak taką rodzinę wspierać. 

Dowiesz się, co robić, by nie dać się „zjeść” autyzmowi

Zyskasz skuteczne narzędzia do pracy w sytuacjach każdego dnia. 

Doświadczysz potencjalnych sytuacji trudnych we współpracy i dowiesz się, jak sobie z nimi radzić

Zadasz i mi, i sobie dużo pytań oraz zyskasz wiele odpowiedzi, które pozwolą Ci popatrzeć na osobę z autyzmem „nowymi oczyma”. 

...

A to wszystko w świetnej, przyjaznej atmosferze, sprzyjającej uczeniu się.

Ćwiczenia, przykłady, filmy, mnóstwo zadanych pytań i uzyskanych odpowiedzi, refleksji oraz inspiracji do działania. 
Niezależnie od tego, w jakim nurcie terapeutycznym działasz, to szkolenie z całą pewnością poszerzy Twoją perspektywę oraz warsztat pracy. 

Prowadząca: Maria Dąbrowska-Jędral, Certyfikowana Konsultantka RDI® 

Szkolenie trwa 2 dni 

W czas szkolenia wliczone są dwie przerwy 30-minutowe oraz jedna przerwa 1-godzinna. Cena szkolenia obejmuje udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe. Opłata za szkolenie nie pokrywa kosztów obiadu ani noclegu. 

Cena szkolenia zależy od organizatora oraz lokalizacji i wynosi 700-850 PLN 

Każdy uczestnik, który weźmie udział w całym warsztacie otrzyma zaświadczenie o odbyciu zajęć. 

W razie pytań pisz na adres e-mail: info@mariajedral.pl 

O ile poszukujesz skutecznych sposobów działania w pracy z osobami z autyzmem, ten warsztat jest dla Ciebie i serdecznie Cię na niego zapraszam.

Ćwiczenia w małych grupach 

Przykłady tylko z życia 

Filmy 

Analiza pracy nad konkretnymi celami 

Wspólne planowanie

Mnóstwo zadanych pytań i uzyskanych odpowiedzi 

Dużo refleksji oraz inspiracji 

Zastrzyk pozytywnej energii i motywacji do działania 

Dobry czas razem, który przyniesie gotowe pomysłami do wdrożenia w życie

Niezależnie od tego, w jakim nurcie terapeutycznym obecnie działasz, to szkolenie poszerzy Twoją perspektywę oraz warsztat pracy

Jeśli masz grupę 20 osób i chcesz, bym taki warsztat poprowadziła u Ciebie, zamów szkolenie tutaj a dostaniesz ode mnie szczegółowe informacje na temat warunków. 

Jeśli jeszcze się zastanawiasz i szukasz potwierdzenia, że warto, przeczytaj, co mówili uczestnicy poprzednich edycji i obejrzyj krótkie filmiki ze szkolenia.

Iwona

Argumentem zachęcającym jest to, iż szkolenie ma charakter praktyczny. Ćwiczymy, omawiamy sytuacje, które występują w codziennym życiu. Przygotowane nagrania praktyczne pokazują w jaki sposób podejść do danej sytuacji. Polecam!

Alicja

Na pewno zachęciłabym rodziców dzieci z autyzmem do tego szkolenia. Było bardzo profesjonalnie przygotowane. Panowała miła, przyjazna atmosfera. Po kursie można spojrzeć na dzieci z autyzmem w inny sposób. Bardzo dobrze dobrane filmy do programu.

Ewa

Dobre doświadczenie, nowe spojrzenie na dzieci z autyzmem i ich rodziny. Kurs polecam innym, wykładowca bardzo kompetentny, w własnym bagażem doświadczeń. Szkolenie urozmaicone poprzez krótkie filmiki na dany temat, ćwiczenia. Czas w pełni wykorzystany, brak czasu na nudę.

Marzena

Pozytywne doświadczenie, które pokazało mi, jak ważne jest wspólne doświadczenie a zawłaszcza zaplanowanie bardzo dokładne tego, co i jak chcemy osiągnąć w pracy z dzieckiem. Otrzymałam dużo praktycznych podpowiedzi.

Ola

Poleciłabym kurs, jako podwalinę do refleksji nad warsztatem pracy terapeuty. Rewelacyjny, jeśli chodzi o ułożenie sobie sposobu komunikacji oraz znaczenia uczenia myślenia. Otwiera głowę. Dziękuję.

Beata

Chętnie bym poleciła ten kurs innym osobom. Wydaje mi się, że można dzięki tej metodzie osiągnąć lepsze rezultaty i lepiej przygotować dziecko do życia w społeczeństwie i do radzenia sobie z codziennymi problemami i sytuacjami.

Uzyskałam wiele informacji dotyczących pracy z rodzicami dzieci z autyzmem oraz sposoby prowadzenia terapii i przygotowania do zajęć. Poleciłabym kurs osobom pracującym z dziećmi ze spektrum autyzmu i rodzicom. Kurs prowadzony był w sposób ciekawy. Prowadząca wyczerpująco udzielała informacji na zadawane przez uczestników pytania

Barbara

Nie paplać, czekać!!! Pracować jak najbardziej naturalnie. Tak, poleciłabym kurs zwłaszcza osobom, które pracują behawioralnie. Powiedziałabym, że w ciągu 1 dnia zajęć dostajemy realne narzędzie do pracy zarówno z rodzicem jak i z dzieckiem.

Katarzyna

W inny sposób spojrzałam na swoją pracę. Zauważyłam pewne błędy i wiem, jak mogę przekształcać je w pozytywy. Dowiedziałam się też, że nieświadomie stosuję pewne elementy metody RDI i wiem, ze przynoszą one dobre rezultaty.

Anna

Kurs jest praktyczny, wnoszący dużo nowych umiejętności do mojej pracy. Dużo czytałam na ten temat, ale pewnych kwestii nie potrafiłam przenieść w strefę praktyczną.