SYTUACJE TRUDNE DLA WSZYSTKICH – jak skutecznie i z szacunkiem wspierać osoby z autyzmem w trudnych chwilach

Jak długo jeszcze zamierzasz bezskutecznie wojować ze swoim dzieckiem/uczniem z autyzmem, zamiast współdziałać, byście razem mogli osiągać Wasze cele? 

Czy wiesz, że radzenie sobie w sytuacjach trudnych dla wszystkich to główny problem zgłaszany przez rodziców, terapeutów i nauczycieli osób z autyzmem? Podejrzewam, że i Ty do nich należysz. 

Ciągle doświadczasz zagubienia i poczucia, że nic nie działa? 
Obserwujesz, jak frustracja odbiera Ci radość w kontakcie ze swoim uczniem czy dzieckiem? 
Z przerażeniem patrzysz, jak stosowane przez Ciebie metody nie tylko nie powodują, że zachowania się wycofują, ale wręcz przeciwnie przybierają na sile? 
Wciąż powracają do Ciebie pytania, o co w tym wszystkim chodzi i co Ty masz zrobić?

Jest na to sposób. 
Właśnie z powyższych powodów powstał kurs online, w którym uczę, jak radzić sobie w sytuacjach trudnych dla wszystkich, które wciąż mają miejsce w kontakcie z osobą z autyzmem. Niezależnie od tego, czy jest to Twoje dziecko, czy Twój podopieczny, musisz doskonale rozumieć, o co w tych zachowaniach chodzi i co robić, by życie z autyzmem dla wszystkich było łatwiejsze. 
Dzięki kursowi:

help_outlineJak na dłoni zobaczysz mechanizmy stojące za zachowaniami niezależnie od tego, jakie by nie były trudne. 

help_outlineNagle stanie się jasne, że każde zachowanie ma swoją przyczynę i czemuś służy a Ty dowiesz się, jak to rozpoznawać. 

help_outlineDoświadczysz ulgi, gdyż o wiele lepiej będziesz rozumieć swoje dziecko/swojego ucznia. 

help_outlinePrzestaniesz „odchorowywać” zachowania a zamiast tego będziesz pewnie działać, stając się jednocześnie prawdziwym sojusznikiem dla osoby z autyzmem. 

help_outlineZyskasz spokój, wiedząc, że masz w ręku narzędzia, dzięki którym nie tylko sobie poradzisz, ale także zapewnisz wsparcie osobie przechodzącej trudne chwile.

help_outlinePrzestaniesz się bać a w zamian doświadczysz mocy własnego sprawstwa. 

help_outlineZyskasz wgląd w sytuację, z którą się borykasz, gdyż rozłożymy ją na czynniki pierwsze a tym samym opracujemy strategię, jak sobie z nią poradzić.

Kiedyś też myśl o różnych sytuacjach wywoływała u mnie ciary na plecach. 
Długie czekanie w poczekalni? Konieczność zrobienia czegoś w danym momencie? Odmowa spełnienia prośby? Wydanie polecenia? Przeprowadzenie badań? Wyjście do restauracji? 
O nie! Tylko nie to! 
O wiele rozsądniejszym rozwiązaniem wtedy wydawało mi się, przyjąć pozycję asekuracyjną i ubiegać zdarzenia tak, by jak najczęściej przebiegały one po myśli mojego syna. Ale życie tak nie wygląda! 
Są rozmaite sytuacje, w których musimy się odnaleźć i nikt nie pyta, czy to się zgadza z naszą wizją zdarzeń. I właśnie dlatego, pracując od 23 lat ze swoim synem a od 13 ze swoimi podopiecznymi, wypracowałam własne podejście do sytuacji trudnych dla wszystkich. Bo sytuacje, w których pojawiają się nieadekwatne do kontekstu zachowania są trudne dla wszystkich bez wyjątku.

Nie wiem, co Ty o tym myślisz, ale dla mnie kolosalne znaczenie w takich trudnych momentach ma to, jak człowiek jest traktowany. I musi, po prostu musi być traktowany z szacunkiem, ze zrozumieniem. Takie myślenie sprawia, że sytuacje trudne stają się o wiele łatwiejsze. 

Sprawdziłam moje podejście i strategie wiele, wiele razy i wiem, że to działa, dlatego chcę się tym z Tobą podzielić.

Ola

Niewiarygodnie zaskakujące poglądy i wiedza - w gruncie rzeczy oczywiste, a jednak praktycznie na innych szkoleniach nieomawiane. Kurs uruchamia myślenie i pozwala poszukać potencjału w sobie. Okazuje się, że najważniejsze narzędzia do pracy mamy w sobie.

Gdy zrozumiesz, jakimi mechanizmami rządzą się zachowania, wtedy odkryjesz, że najczęściej wcale nie są złośliwe a służą zaspokojeniu potrzeb, czasem bardzo głęboko ukrytych. 
Przestaniesz się frustrować i wściekać na swoje dziecko/swojego ucznia a zaczniesz się cieszyć z tego, jak dobrze możesz je/go wspierać. Zaczniesz tez szybko zauważać, jak zmienia się Twoja relacja z człowiekiem z autyzmem, jak coraz bardziej Ci ufa i coraz chętniej z Tobą współdziała.

Agnieszka

Dowiedziałam się jak mogę spojrzeć na osoby z autyzmem i nie tylko. Jak mogę spojrzeć i podejść do ich problemów i przekazów. Że tak naprawdę to co robią nie jest skierowane przeciwko nam. Duża teoretyczna i praktyczna wiedza prowadzącej. 

Kiedy zaczniesz stosować w sposób przemyślany narzędzia, wówczas odkryjesz, że z różnymi sytuacjami można poradzić sobie łatwiej, niż mogłoby się zdawać. Wyjdziesz z trybu ciągłej walki a zaczniesz być w trybie współdziałania. Zaczniesz tez zauważać, że różne zachowania się wycofują, bo przestały być człowiekowi potrzebne, dzięki czemu Twoje życie i życie Twojego dziecka/ucznia z autyzmem staje się o wiele łatwiejsze.

Andrzej

Warsztaty zawierają dużo przydatnych treści, bo prowadzi je wieloletni praktyk z charyzmą. Na ma przysłowiowego “lania wody”. Wielogodzinny kurs niemalże wyczerpuje temat i dodaje pewności siebie w relacji z osobami ze spektrum. 

Gdy dowiesz się, jak działać w problematycznej dla Ciebie i Twojego dziecka/ucznia sytuacji, wtedy pozostanie Ci tylko wdrożyć to w życie. 
Przestaniesz rwać włosy z głowy, zastanawiając się, co zrobić a zaczniesz cieszyć się z tego, jak dobrze sobie radzisz i jak pomocna jesteś dla osoby, z którą pracujesz. Zaczniesz też z większym spokojem patrzeć na rozmaite sytuacje, bo już wiesz, co możesz zrobić.

Renata

To już moje trzecie szkolenie z Marią. Szkolenia są dla mnie wymagające, wymagają skupienia i uwagi. Warto ten czas poświęcić na zdobytą wiedzę bardziej niż przeczytać fachowa literaturę, gdyż mam do czynienia nie tyle z teoria ale praktycznym podejściem do tematu. Po każdym szkoleniu jest dużo pracy, jednak warto zadać sobie ten trud. Cieszę się , ze trafiłam do właściwej osoby. Naprawdę dużo mi pomogła. 

Zatem zapraszam! Weź udział w moim kursie online

SYTUACJE TRUDNE DLA WSZYSTKICH 

– jak skutecznie i z szacunkiem wspierać osoby z autyzmem w trudnych chwilach.

Zrozumienie mechanizmów stojących za występowaniem tzw. trudnych zachowań 

Warsztatowa formuła 

Ekspercka wiedza podana w zrozumiały sposób na tacy 

Konkretne narzędzia i strategie do zastosowania od zaraz 

Filmy, które inspirują do działania 

Czytelny podręcznik 

Dodatkowe pomoce do pracy

Sesja pytań i odpowiedzi

7 godzin zegarowych szkolenia z wykorzystaniem technik wspomagających koncentrację

Bez wychodzenia z domu, bez dodatkowych kosztów

Online za pośrednictwem platformy zoom

Justyna

Kurs jest otwarciem się na ludzi ze spektrum autyzmu, wskazaniem praktycznych wskazówek do pracy z dziećmi, ćwiczeniem danych metod, aby jak najpełniej zrozumieć i przyswoić do własnej pracy. Jasne wyjaśnienie metod pracy popartych filmami prezentującymi daną metodę, bądź praktycznemu pokazaniu tego wśród uczestników.

Jeśli masz dość walki a pragniesz współdziałania w zgodzie i z szacunkiem, pogadajmy o tym online.