Moja strona, podobnie jak niemal wszystkie inne strony internetowe, wykorzystuje pliki cookies, by zapewnić Ci najlepsze doświadczenia związane z korzystaniem ze strony.

Program HANDLE® 

HANDLE to akronim w języku angielskim, który oznacza Holistyczne Podejście do NeuroRozwoju i Efektywnego Uczenia się. HANDLE to skuteczny program stworzony przez Judith Bluestone, który daje rodzicom i opiekunom osób z trudnościami łagodne narzędzia do pracy w warunkach domowych. HANDLE wykorzystuje zasadę tzw. Łagodnego Wzmocnienia® i jego celem jest uwolnienie potencjału osoby, by mogła pokonać swoje trudności i osiągnąć lepszą jakość życia. 
HANDLE każdego dnia wspiera rozwój Twojego dziecka w nacechowany szacunkiem i akceptacją sposób poprzez proste, łagodne, oparte na ruchu ćwiczenia, by mogło ono nieustannie podnosić jakość swojego funkcjonowania w świecie. 

Magda

Kiedy zaczynasz pracę z własnym dzieckiem pod okiem Marii, to automatycznie zaczynasz uważniej je obserwować i uświadamiać sobie więcej. Dlaczego się zachowuje tak a nie inaczej, skąd się te zachowania biorą… uczysz się sobie radzić w codziennym życiu co sprawia, że z czasem sytuacja posiadania dziecka niepełnosprawnego staje się oswojona. Już wiesz co i jak. Więc o wiele łatwiej jest ją zaakceptować i odnaleźć w niej satysfakcję i szczęście. Bo przecież masz dziecko wyjątkowe. Może trudniejsze w obsłudze, ale masz okazję czegoś się nauczyć. O nim i o sobie. 

Będziesz osiągać rezultaty szybciej, kiedy będziesz pracować nad określonymi celami, kiedy do każdego Twojego działania będzie przypisana strategia. Kiedy będziesz widzieć, co chcesz osiągnąć i w jaki sposób masz to zrobić.

Wyobraź sobie...

Program HANDLE jest dla Ciebie jeśli:

Jesteś rodzicem dziecka z autyzmem, ADHD lub innymi trudnościami neurorozwojowymi czy po prostu z trudnościami w uczeniu się. 

Poszukujesz łagodnego, bez użycia leków, sposobu wspierania rozwoju układu nerwowego, by Twoje dziecko mogło uwolnić swój potencjał.

 Jesteś uważna na potrzeby swoje i dziecka.  

Rozumiesz, że siła wodospadu jest niczym w porównaniu do kropli, która drąży skałę. 

Słuchasz swojej intuicji w podejmowaniu decyzji dla swojego dziecka. 

Jesteś zaangażowana w pracę z dzieckiem i chcesz móc z nim pracować w każdych warunkach. 

Masz wrażenie, że jest coś, co przeszkadza Twojemu dziecku robić postępy lub postępy są dużo wolniejsze niż byś się spodziewała. 

Twoje dziecko jest bardzo zmęczone po zajęciach w szkole lub przedszkolu, gdyż zaangażowanie w działania poznawcze zużywa mnóstwo jego energii. 

Twoje dziecko generalnie znakomicie sobie radzi, jednak pod wpływem stresu niejako traci swe umiejętności i „rozpada się” emocjonalnie. 

Twoje dziecko ma trudność z wykonywaniem kilku zadań jednocześnie, np. jak patrzy, to nie słucha. 

Twoje dziecko wymaga stałych modyfikacji otoczenia, by zapewnić mu odpowiednie warunki do uczenia się. 

Twoje dziecko musi wkładać dużo więcej wysiłku w robienie „rzeczy” niż jego rówieśnicy. 

Twoje dziecko ma trudność z organizacją siebie w przestrzeni lub organizacją swojego otoczenia.

Twoje dziecko nie nadąża ruchowo lub poznawczo za swoimi rówieśnikami. 

Potrzeba dostarczania i odpowiadania na bodźców jest silniejsza od potrzeby poznawania świata. 

Chcesz się nauczyć „czytać” swoje dziecko i wiedzieć, ile stymulacji będzie w sam raz a ile to już za dużo. 

Potrzebujesz wiedzieć, które sfery w funkcjonowaniu układu nerwowego Twojego dziecka są mocne a które osłabione i wymagają wsparcia. 

Chcesz zestawu prostych, skutecznych ćwiczeń opartych na ruchu, które wzmacniają układ nerwowy Twojego dziecka i które Twoje dziecko zaakceptuje. 

Chcesz przeznaczyć nie więcej niż 30 minut dziennie na wykonywanie ćwiczeń z dzieckiem. 

Chcesz pracować z dzieckiem w domu, dostosowując ćwiczenia do Waszego programu dnia.

Jarek

To takie ćwiczenia i po nich czuję się dobrze. Mi się wydaje, że po nich ja siebie czuję bardziej i mi się nie chce tak skakać i mam powoli lepsze umiejętności, bo ja się lepiej koncentruję. Widzę lepiej i lepiej piszę i lepiej mówię. Ja się cieszę że mama i tata ze mną ćwiczą HANDLE.